Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Онлайн-семінар «ПОВЕРНЕННЯ СТАЛІНЩИНИ: КИЇВ НА ОСТАННЬОМУ ЕТАПІ ВІЙНИ (1943-45 РР.)»

27 травня 2020, 18.00

Десятиліття радянської пропаганди привчили нас до тези про «звільнення» столиці Радянської України. Ті кияни, що лишилися у місті після його залишення німецькими військами у листопаді 1943 р., були цілком готові сприйняти таку інтерпретацію. Але що насправді принесло місту та містянам повернення сталінщини? Архівні джерела дозволяють побачити щоденне життя киян в іншому світлі – як боротьбу за виживання та намагання переконати владу у своїй політичній благонадійності. Важливим аспектом повернення на московський час було вивчення заново словника радянської політичної мови – із обов’язковим проклинанням ворогів та славленням вождів. Натомість задоволення базових потреб містян лишалося на останньому місці.

СПІКЕР – Сергій Єкельчик – професор історії та славістики в Університеті Вікторії та президент Канадської асоціації українознавців. Автор 7-х книг з історії України, у тому числі «Повсякденний сталінізм: Київ і кияни після великої війни» (Видавництво Оксфордського ун-ту, 2014; укр. переклад: «Лаурус», 2019; нагорода за найкращу книгу дворіччя від Американської асоціації українознавців та спеціальна відзнака Львівського книжкового форуму.)

МОДЕРАТОР – Оксана Овсіюк – історикиня, кандидатка історичних наук, завідувачка відділу соціокультурної антропології Науково-дослідного інституту українознавства. Голова Ради молодих вчених Науково-дослідного інституту українознавства. Заступниця голови ГО «Центр прикладної антропології». Членкиня Національної спілки краєзнавців України. 2014 р. захистила кандидатську дисертацію з історії повсякденного життя населення м. Києва в умовах Другої світової війни. Авторка монографії «Життя після окупації: побут киян 1943-1945 рр.». Наукові інтереси: історія повсякденності, міська історія, києвознавчі студії, історична антропологія. Живе і працює в Києві.

Перейти до всіх новин