Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Марта КОЛОМИЄЦЬ

Відійшла у вічність Марта КОЛОМИЄЦЬ.

Із глибоким сумом Програма імені Фулбрайта в Україні, Представництво Інституту міжнародної освіти (IIE) й Фулбрайтівське товариство сприйняли звістку про цю непоправну втрату для усієї фулбрайтівської родини – смерть чудової, сильної й світлої людини.

Очолюючи Програму імені Фулбрайта в Україні з січня 2013 року, Марта з незахитаним оптимізмом кожноденно прагнула творити добре для України, для її науки та культури, української справи в цілому. Своїй праці вона відводила цілком прагматичну роль – продовжувати торувати дорогу України у великий світ.

Висловлюємо скорботне співчуття її рідним, близьким, й усім, хто її знав. Світла пам’ять про Марту назавжди залишиться у наших серцях.

Вічная Пам’ять!

Марта КОЛОМИЄЦЬ – журналістка, директорка Програми імені Фулбрайта в Україні 2013-2020 рр. Була членкинею Правління Українського жіночого фонду, Благодійного фонду «Приятелі дітей» (Чикаґо-Київ) та Комітету міст-побратимів Чикаґо-Київ.

Народилася в Чикаґо. Справжня слава прийшла до Марти Коломиєць у 1987 році, коли співробітники КДБ вилучили на кордоні у молодої журналістки магнітну стрічку з голосами недавніх політв’язнів В’ячеслава Чорновола та Михайла Гориня. Стаття «Інтерв’ю з-під поли» вийшла в радянській пресі з прокльонами в бік «антирадянщиків» і «американської шпигунки Коломиєць».

Марта Коломиєць була першою американською кореспонденткою, акредитованою в Україні напередодні розпаду Радянського Союзу у січні 1991 року. Працювала у «The Ukrainian Weekly», інформаційному агентстві «Associated Press», журналі «Newsweek». Очолювала Українську освітню програму ринкових реформ (1999-2002), антикорупційну програму USAID «Партнерство за прозоре суспільство» (2002 -2004), програму «Партнерство громад» Фундації «Україна-США» (2004-2007) та Національний інститут демократії України (2007-2009). Працювала директоркою програм і комунікацій Української Католицької Освітньої Фундації (2010-2012, Чикаґо, США).

Чин похорону Марти Коломиєць відбудеться у суботу, 22 серпня, о 13:00 в Патріаршому Cоборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5, ст. м. Лівобережна).

Трансляція з Собору буде доступна за посиланням

Похорон і прощання відбуватимуться з дотриманням усіх карантинних норм та обмежень. 

Перейти до всіх новин