Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Онлайн-семінар «ЗМІНИ ДЕРЖАВНОЇ ПРИНАЛЕЖНОСТІ БУКОВИНИ ТА ДОЛЯ НАРОДІВ КРАЮ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ»

21 жовтня, 18.00

Під час онлайн-семінару буде розкрито проблему Буковини у радянсько-румунсько-німецьких відносинах під час Другої світової війни. З’ясуємо вплив міжнародних відносин 1939 р. і, зокрема, радянсько-німецького договору про ненапад на вирішення подальшої долі Буковини та Бессарабії. Буде повідомлено про весь комплекс політико-дипломатичних та військово-пропагандистських заходів, розроблених радянським керівництвом з метою оволодіння цими областями. Значну увагу приділимо особливостям процесу приєднання Бессарабії та північної частини Буковини до СРСР наприкінці червня – на початку липня 1940 р. Також буде розкрито питання про долю населення краю, як після її включення до складу СРСР, так і під час перебування під румунською адміністрацією.

ДОПОВІДАЧ
Сергій ГАКМАН – кандидат історичних наук, доцент, політолог, перекладач, заступник директора Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій; Віце-президент Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи»; Член Координаційної ради Східноєвропейської мережі Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC); Член Робочої Комісії Єврорегіону «Верхній Прут» з питань розвитку міжрегіональних і міжнаціональних зв’язків, місцевого самоврядування та засобів масової інформації.
Сфера наукових інтересів: історія міжнародних відносин, історія Буковини та Бессарабії; українсько-молдовсько-румунські відносини; транскордонне співробітництво; етнополітика та міжетнічні відносини; проблеми міграції та біженців.

Модератор
Сергій ФЕДУНЯК
 – історик і політолог, доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Дослідник проблем регіональної і міжнародної безпеки після завершення «холодної війни». Стипендіат Fulbright Visiting Scholar Program (Kennan Institute, Washington DC, 2010-2011).

Перейти до всіх новин