Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Онлайн-семінар «ЗАБУТІ ПОКИДЬКИ СХІДНОГО ФРОНТУ: УКРАЇНА У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ»

26 серпня 2020, 18.00

Під час онлайн-семінару будуть обговорюватися ідеї, розкриті в останній опублікованій книзі Сергія Плохія «Забуті покидьки східного фронту». На конференції, що відбулася в Москві в жовтні 1943 р., американські чиновники запропонували своїм радянським союзникам нову операцію, спрямовану на перемогу над нацистською Німеччиною. На початку 1944 року Сталіна вмовили поступитися, і була розпочата операція «Бейсбол», а потім «Френтік». «Летючі фортеці» B-17 переміщувалися з баз в Італії до Полтавської області в Україні. Використовуючи раніше недоступні архіви, «Забуті покидьки» розкривають історію краху Великого альянсу, показуючи, як він вперше почав розвалюватися  на українських летовищах Другої світової війни.  Історія американських баз віщувала крах Великого альянсу та початок «холодної війни».

Доповідач
Сергій Плохій – професор історії України та директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, стипендіат Fulbright U.S. Scholar Program 2018-2019 рр. Його інтереси включають інтелектуальну, культурну та міжнародну історію Східної Європи, а також політичну і культурну історію Другої світової та «холодної війни». Є автором, зокрема, таких монографій: «Ялта: Ціна миру» (2010) та «Забуті покидьки східного фронту» (2019). Його книги отримали численні нагороди, зокрема Шевченківську премію, премію Ліонеля Гельбера за найкращу англомовну книгу про міжнародні відносини та премію Бейллі Гіффорда у номінації «Небелетристична література» (Великобританія).

Модератор
Микола Рябчук – український письменник і публіцист, почесний президент Українського ПЕН-клубу та співзасновник і член редколеґії часопису «Критика», стипендіат Fulbright Visiting Scholar Program 1994-1995 та 2015-2016 рр. Кандидат політичних наук, провідний науковий працівник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень Національної Академії наук України. Гостьовий викладач Варшавського та Українського католицького університетів. Автор близько двадцяти книжок, опублікованих українською, польською, англійською та іншими мовами. Реґулярно виступає із публіцистикою на сторінках інтернет-видань «Збруч», «Газета по-українськи», «Eurozine», «Kultura Enter».

Перейти до всіх новин