Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Вітаємо нову директорку Фулбрайтівського офісу!

Офіс Програми імені Фулбрайта щиро вітає д-ра Джесіку Зихович з обранням на посаду директорки Представництва Інституту міжнародної освіти в Україні.

Джесіка Зихович – докторка славістики, докторський ступінь здобула в Університеті Мічигану, США (Ph.D. in Slavic Languages, University of Michigan), постдокторська дослідниця у Канадському інституті українських студій Університету Альберти в Едмонтоні. Фулбрайтівська дослідниця, cтипендіатка програми U.S. Scholar Program 2017-2018, викладала на кафедрі соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», працюючи над дослідницьким проєктом про роль жінок у розвитку й становленні кібернетики «Lifting the Digital Iron Curtain: A Social and Cultural History of the Red Web». Антропологиня, перекладачка, громадська активістка.

У полі наукових зацікавлень Джесіки Зихович – суспільно-політична історія Східної Європи й, зокрема, України, гендерна тематика, література, мистецтво, права людини, візуальна культура, транснаціональний фемінізм. Дослідниця неодноразово відвідувала Україну, була не тільки учасницею Програми ім. Фулбрайта, але й багатьох суспільних подій та культурних процесів, що змінювали й формували українське суспільство. Результатом цих наукових та творчих подорожей дослідниці стали численні виступи, переклади, лекції, дискусії, а також низка публікацій (у виданнях «Anthropology of East Europe Review», «Журнал для української політики та суспільства», «Atlantika Collective», в антології «Трансгресивні жінки в сучасних російській і східноєвропейських культурах»). Нещодавно вийшла у світ монографія-дослідження д-ра Зихович «Зайві жінки. Мистецтво, активізм і фемінізм в Україні 21 ст.» («Superfluous Women: Feminism, Art, and Revolution in 21st-Century Ukraine», Toronto University Press, 2020), у якій авторка уклала у цілісний наратив історію розвитку українського мистецтва, фемінізму й квір-активізму після розпаду Радянського Союзу. 

Поєднуючи роботу дослідниці й громадської активістки, впродовж багатьох років Джесіка Зихович успішно налагоджувала співпрацю з дослідницькими й освітніми інституціями України, була ініціаторкою й кураторкою міжнародних культурно-освітніх проєктів.

Д-р Джесіка Зихович очолить Представництво Інституту міжнародної освіти в Україні та офіс Програми імені Фулбрайта у непростий, сповнений викликів, час. Та спільні пошуки шляхів розв’язання проблем, з якими ми всі зіткнулись, будуть ґрунтуватися на обміні дослідженнями й ідеями, які пропагує та уможливлює міжнародна освіта.

Вітаємо у надійній команді однодумців та зичимо успіхів й нових звершень!

Перейти до всіх новин