Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Exchange Talks: серпнева подія для випускників Програм Фулбрайта та Global Democracy Ambassador Scholarship

Серпень – важливий місяць для програм обміну. 1 серпня 1946 року президент США Гаррі Трумен підписав закон про Програму Фулбрайта, давши початок міжнародній програмі обміну, спрямованій на покращення взаєморозуміння між громадянами США та інших країн. На сьогодні, Програма Фулбрайта є найпрестижнішою та найдавнішою програмою міжнародного обміну, що фінансується урядом США. 7 серпня святкують День міжнародної освіти, відзначаючи її значення та важливість. Беручи до уваги ці дати, Представництво Інституту міжнародної освіти та Програми імені Фулбрайта в Україні зініціювало зустріч Exchange Talks для випускників програм Фулбрайта та Global Democracy Ambassador Scholarship. На цій події учасники та слухачі обговорили важливість міжнародної освіти та участі в програмах обміну для українців та України зараз, а також відрефлексували на свій нещодавній досвід навчання в США.

Подія Exchange Talks здійснювалася у гібридному форматі, із залученням спікерів та учасників онлайн та наживо до участі у двох панельних дискусіях. До вітального слова були запрошені представники Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні: Глен Девіс, аташе з питань культури та освіти та спеціалістка Віра Максимова, а також основні партнери ініціативи GDAS: Майкл Джонстон, президент Lubetzky Family Foundation; Іван Маваріре, директор з питань освіти організації Renew Democracy Initiative; Джесіка Зихович, директорка Представництва Інституту міжнародної освіти та Програми імені Фулбрайта в Україні. Вітальні слова були перервані сигналом повітряної тривоги в Києві, але це не завадило спікерам та учасникам розпочати подальше обговорення важливості програм обміну в укритті.

Під час першої панельної сесії під назвою «Роль міжнародної освіти для українців та України тепер», ми запросили випускників Програм Фулбрайта, експертів у галузі міжнародної освіти та публічної дипломатії: Яну Чапайло, Анну Чермак-Діллен, Аарона Кеннета, Дар’ю Левченко та Єлизавету Щепетильникову. Під час сесії спікери та учасники висловлювалися про важливість міжнародної освіти для українських студентів, про роль студентів як амбасадорів та їхню відповідальну місію репрезентувати Україну зараз під час перебування на програмі обміну, а також як пов’язані програми обміну та глобальна демократія.

Під час другої панельної дискусії «Рік амбасадорства для України та подальші кроки», випускники та випускниці Програм Фулбрайта та GDAS поділилися власним досвідом та рефлексіями на участь у програмах. Для більшості учасників та учасниць, повномасштабне вторгнення припало на участь у програмі, саме тому вони могли розповісти, як відрізнявся їхній досвід навчання до та після 24 лютого 2022 року. До слова у цій сесії ми запросили учасниць Програм імені Фулбрайта в Україні Олену Бідованець, Олену Садовнік, Діану Буцко, Наталію Калмикову, а також випускниць програми GDAS Анастасію Мішанчук, Анастасію Старченко, Марію Ткач та Анну Ковальчук.

Детальніше дізнатися про спікерів можна тут

Запрошуємо вас доєднатися до цієї важливої розмови, переглянувши запис Exchange Talks на ютуб-каналі Програм Фулбрайта в Україні.

Світлини – Інна Бариш

Перейти до всіх новин