Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Перша зустріч стипендіатів та стипендіаток Global Democracy Ambassador Scholarship у Нью-Йорку

27-28 квітня 2023 року, дві когорти стипендіатів Global Democracy Ambassador Scholarship вперше зустрілися в межах програми наживо в Нью-Йорку.

У перший день зустрічі в амбасадорів була виняткова можливість бути присутніми на Урочистому нагородженні титулу «Героїв демократії», зініційованим організацією Renew Democracy Initiative (RDI Heroes of Democracy Gala). Почесні нагороди «Героїв демократії» отримували зокрема Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та руандська дисидентка Карін Канімба.

Від імені п. Кулеби, нагороду отримував Посол, Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Стипендіати та стипендіатки GDAS із Сергієм Кислицею, послом, Постійним представником України при ООН, під час Урочистого нагородження «Героїв демократії». Фото надано RDI. 

У стипендіатів та стипендіаток GDAS був шанс поспілкуватися із запрошеними на Урочисте нагородження гостями, познайомитися із впливовими суспільними діячами та захисниками демократії, а також взяти участь в церемонії вручення нагород «Героїв демократії».

Другий день зустрічі стипендіати та стипендіатки GDAS розпочали із знайомства із двома із чотирьох засновників програми GDAS: полковником Александром Віндманом та правозахисником та чемпіоном світу з шахів Гаррі Каспаровим. Студенти представили перед ними та своїми колегами активності та події в американських університетах та своїх локальних спільнотах, які вони організовували як амбасадори демократії. Амбасадори GDAS поділилися фото та відео із заходів, думками та рефлексіями від розмов, які вони мали з іншими студентами та викладачами на кампусах американських університетів: про демократію, її крихкість та важливість її щоденно відстоювати, війну проти України та роль українців у захисті держави.

Стипендіати та стипендіатки GDAS слухають презентації колег про події, які вони проводили на кампусах своїх університетів. Фото: Джеклін Ліч.

Програма заходу продовжилася зустрічами амбасадорів GDAS в Генеральному консульстві України в Нью-Йорку із почесним Генеральним консулом Олексієм Голубовим та Андрієм Добрянським, речником Українського конгресового комітету Америки. Під час зустрічі, учасники та учасниці GDAS мали змогу дізнатися більше про роботу українського консульства, українську діаспору в США, та як підсилити свою роль як амбасадорів України у їхньому щоденному житті.

Студенти та студентки GDAS в Генеральному консульстві України в Нью-Йорку. Фото: Джеклін Ліч.

Після візиту в Генеральне консульство України, амбасадори GDAS були запрошені на закриту зустріч Місії США при ООН та поспілкувалися із представниками місії, які безпосередньо працюють із справою України. Екскурсія офісом ООН стала підсумком формальної частини зустрічі стипендіатів GDAS у Нью-Йорку.

Учасники GDAS біля штаб-квартири ООН у Нью-Йорку. Фото: Джеклін Ліч.

Враження учасників від події:

“Завдяки очній зустрічі у Нью-Йорку та всіх подіях, у яких ми брали участь впродовж цих днів, моя думка стосовно певних речей змінилася. Я вдячна за можливість особисто поспілкуватися з представниками Місії США при ООН, а також із Генеральним консулом України в Нью-Йорку та речником Українського конгресового комітету Америки. Ці дві зустрічі, а також візит до ООН, допомогли мені усвідомити масштаб зусиль, які дипломати з України та інших країн, які підтримують Україну, докладають, щоб допомогти нам захистити Україну та глобальну демократію у війні проти Росії. Світ усвідомлює, що Україна зараз захищає демократичні цінності. Часто ми бачимо лише вершину айсберга, але не бачимо, як багато роботи за кожною резолюцією, офіційною заявою та підтримкою інших країн”.

Світлана Кухарук, амбасадорка Другої когорти

Фото: Джеклін Ліч.

Cпілкування із однодумцями, які поділяють захоплення демократією дало мені дуже цінну можливість обмінятися ідеями, досвідом та поглядами».

Марія Ткач, амбасадорка Першої когорти

Фото надано Марією Ткач

«Я гадаю, що найкращим підсумком події для мене є усвідомлення, що працювати над собою та вдосконалювати свої навички є надзвичайно важливим процесом. Я радий, що мав змогу зустрітися не тільки з успішними людьми, але з особистостями, які досягли результатів у сферах своєї діяльності і зараз, через цей соціальний капітал, підіймають важливі питання, які стосуються моєї країни. І це надзвичайно мотивує та додає наснаги».

Микола Бондаренко, амбасадор Другої когорти

Фото: Джеклін Ліч.

Нагадаємо, що Програма GDAS реалізовується Інститутом міжнародної освіти. Стипендія GDAS спрямована на створення можливостей для українських студентів/ок бакалаврату отримати досвід навчання в американському університеті, а також стати амбасадорами демократичних цінностей на кампусі, брати участь у діалогах про вразливість та важливість демократії та надихнути глобальну спільноту на співучасть у зміцненні демократичних процесів. Детальніша інформація за посиланням.