Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Двадцять студентів та студенток з України отримали стипендію для навчання в США Global Democracy Ambassador Scholarship for Ukrainian Scholars

У вересні-листопаді 2022 року 20 українських студентів та студенток бакалаврату отримали стипендії для навчання в США у рамках Global Democracy Ambassador Scholarship. Студенти та студентки Першої когорти на момент отримання стипендій уже навчалися в США, тоді як учасники та учасниці Другої когорти подавали заявки з України, або країн, у які були переміщені у зв’язку із повномасштабним вторгненням Росії.

Перша когорта амбасадорів GDAS

Перед стипендіатами Global Democracy Ambassador Scholarship стоїть нелегке завдання: не лише здобути нові знання та навички у межах своїх спеціальностей для майбутнього посилення та відбудови України, але діяти як амбасадори та амбасадорки України та демократії у США.  Впродовж 2022-2023 академічного року, на кампусах 16 американських університетів, вони з перших вуст розповідають своїм одногрупникам та одногрупницям, викладачам та викладачкам й представникам місцевих спільнот про те, що зараз відбувається в Україні та як українці відстоюють свою землю та демократію.

 Друга когорта амбасадорів GDAS

Свою місію амбасадори та амбасадорки Global Democracy Ambassador Scholarship реалізовують через щоденну участь в академічних заняттях та неформальних розмовах із колегами, а також проведення просвітницьких заходів на своїх кампусах та у місцевих громадах.

За час участі у програмі, загалом стипендіатами було організовано близько 25 заходів, метою яких було поширити правду про війну проти України, розповісти більше про її історичні передумови, можливі наслідки на демократичний порядок у світі, історію, традиції та культуру України. Амбасадори проводили майстер-класи з писанкарства, виготовлення свічок та приготування борщу, проводили покази фільмів, виставок фотографій, що ілюструють Україну та українців у часі війни, круглі столи та дискусійні панелі, просвітницькі лекції на тему демократії в Україні, та навіть джазовий концерт і поетичний вечір.

Остап Стефак, амбасадор Першої когорти, із групою студентів в Гарвардському університеті під час зустрічі із полковником Александром Віндманом. Фото надано Остапом Стефаком.

Поетичні читання в Університеті Айови, організовані амбасадоркою Першої когорти Оксаною Гірчак. Фото надано Оксаною Гірчак.

Окрім академічної та просвітницької роботи, у рамках програми GDAS, амбасадори та амбасадорки мають змогу зустрічатися та спілкуватися із борцями за демократію на світовому рівні, а також успішними діячами різних сфер діяльності, не байдужими до розвитку України та створення освітніх можливостей для українських студентів.

Світлана Кухарук, амбасадорка Другої когорти в Університеті Коннектикуту, під час виступу на панелі “Історії з України“. Фото надано Світланою Кухарук.

І хоча академічний рік наближається до завершення, амбасадори продовжують свідчити про Україну у своїх спільнотах та нагадують своїм співрозмовникам та учасникам заходів, що війна в Україні продовжується, а для того, щоб встояти, Україні потрібна ще більша підтримка світу і віддана праця на фронті та на всіх тилах.

Дізнатися більше про стипендіатів Першої та Другої когорт GDAS.

Нагадаємо, що Програма GDAS реалізовується Інститутом міжнародної освіти. Стипендія GDAS спрямована на створення можливостей для українських студентів/ок бакалаврату отримати досвід навчання в американському університеті, а також стати амбасадорами демократичних цінностей на кампусі, брати участь у діалогах про вразливість та важливість демократії та надихнути глобальну спільноту на співучасть у зміцненні демократичних процесів. Детальніша інформація за посиланням.