Сьогодні світова фулбрайтівська спільнота відзначає 31 рік незалежності України. У спільній заяві понад 20 Фулбрайтівських Комісій з усієї Європи висловили єдність і солідарність з Україною.
Дослідники, журналісти, науковці, письменники, митці нині, як ніколи, репрезентують Загальну декларацію ООН прав людини, що в ній закріплене фундаментальне право людини на освіту. Війна відбувається в інформаційному просторі так само, як і розгортається на полях битв. Глобальні наслідки дезінформації проявили себе як антидемократична пропаганда та атака на свободу преси й свободу слова під час Революції Гідності 2013-2014 рр.. Дезінформаційні кампанії продовжують зосереджуватися на послабленні мирних громадських демонстрацій та інституцій. Від того, як світ реагує на війну в Україні, залежатиме майбутнє виживання демократичних суспільств.
В єдності – наша сила.
Знання та освіта мають потужну силу, що здатна розбивати роз’єднувальні наративи історичного ревізіонізму. Програма імені Фулбрайта зростала разом із незалежною Україною з 1992 року, й цьогоріч їй виповнюється 30. Фулбрайтівські науковці, студенти, дослідники послідовно обстоюють свободу слова й думки, дбають за якість знань. Як посли культури, випускники Програми імені Фулбрайта та нинішні стипендіати з України та США підвищують обізнаність про нашу схожість і плекають повагу до наших відмінностей через ефективне спілкування, критичне мислення та врахування різноманітних точок зору. Усі вони сприяють нашій взаємній демократичній свободі – не лише через публікації, промови, лекції, а й у повсякденних словах і діях. Кожноденно ми боремося з авторитарним минулим задля демократичного суспільства майбутнього. Об’єднавчими зусиллями ми маємо виховувати чесних, відповідальних та кваліфікованих лідерів, які здатні захистити права людини та зберегти державний суверенітет України.
Разом ми вистоїмо й переможемо! Слава Україні!
Джесіка Зихович,
директорка Програми імені Фулбрайта в Україні та Представництва Інституту Міжнародної Освіти.