Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Fulbright Visiting Scholar Program

Термін подання документів – 15 жовтня 2024 року.Заповнити анкету

Шановні учасники Програми імені Фулбрайта! Звертаємо вашу увагу на те, що обмеження в перетині кордону на виїзд з України окремим категоріям громадян на період правового режиму воєнного стану, конкретні обставини та умови перетинання кордонів, доступність та перелік консульських послуг, а також способи та організація роботи американських навчальних закладів, ситуація у сфері охорони здоров’я, можуть впливати на вашу можливість подорожувати до США та брати участь у Програмі.

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев’яти місяців.

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених в американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проєктами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Програма імені Фулбрайта не надає грантів на проведення клінічних досліджень, що передбачають прямий контакт заявника з людьми або тваринами – суб’єктами випробування, біологічними зразками. Ця умова поширюється на галузі медичних наук, ветеринарної медицини, медсестринства, біології, психологічного консультування або будь-якої іншої сфери, яка потребує прямого клінічного контакту з пацієнтом та/або призначення чи випробовування лікарських засобів, та/або будь-якого прямого контакту з пацієнтами, суб’єктами чи біологічними зразками людей. Стипендіати Програми можуть у своєму дослідженні послуговуватись ЛИШЕ даними, отриманими в результаті експериментів, проведених американськими колегами.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

Загальні вимоги до кандидатів:

* Не можуть брати участь у конкурсі працівники (та їх найближчі родичі: чоловіки/дружини, діти, сестри, брати, батьки та ін.) Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні; Програми імені Фулбрайта в Україні та інших організацій, програм навчання та обмінів, що фінансовані Державним Департаментом США. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях.

** Не можуть брати участь у конкурсі особи, які мають громадянство США, а також особи, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання у США.

*** Не можуть брати участь у конкурсі особи, які на час проведення конкурсу проживають чи працюють у США, а також особи, які навчаються чи проводять дослідження в американських університетах, дослідницьких центрах й культурних установах.

**** Не можуть брати участь у конкурсі ті, хто проживали за кордоном п’ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. У такому разі тривалість перебування, що становить дев’ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком за кордоном.

***** Ті, хто раніше отримували візу категорії J-1 та J-2, можуть подаватись на Програму не раніше 2-х років після повернення в Україну. Ця вимога не стосується певних учасників програм обмінів категорії J-1, на яких не поширюється правило дворічного перебування в країні свого проживання, наприклад, програми Summer Work and Travel (див. коментар до візи ).

Умови гранту:

Тривалість гранту – 3-9 місяців. Категорія гранту, що відкрита для учасників з України – Research. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

Учасники Програми отримують:

Комплект документів для участі у конкурсі (усі документи англійською мовою!):

Відсутність будь-якого із повище перелічених документів, за вийнятком листа-запрошення, унеможливить участь у конкурсі.

Документи, що прописані в анкеті, але подання яких не є у переліку обов’язкових: English Language Proficiency; Financial Support/Budget; Letter of Support From Home Institution.

Критерії добору кандидатів на участь у Програмі:

Конкурсний добір здійснюється в Україні й передбачає наступні етапи:

Програма не надає жодних пояснень аплікантам, якщо ті не обрані до напівфіналу, чи півфіналістам, що їх не рекомендовано до участі у Програмі.

Рішення щодо надання гранту ухвалює Наглядова рада науковців імені Фулбрайта (США). Рада з міжнародних обмінів науковців затверджує університети або науково-дослідні інституції відповідно до наукових цілей рекомендованих до участі.

Офіс Програми імені Фулбрайта відшкодовує півфіналістам витрати на проїзд та перебування у Києві під час співбесіди; надає візову підтримку стипендіатам й членам родини (чоловік/дружина/діти віком до 21 року неодружені), якщо ті супроводжуватимуть стипендіата/ку у час його/її перебування у США у рамках Програми.

Реченець подання документів 15 жовтня 2024. До 23:59 подати онлайнову анкету, рівно ж як і всі вищеперелічені складники конкурсної заявки, включно з рекомендаційними листами.

Офіс Програми імені Фулбрайта працює дистанційно. У разі виникнення запитань, просимо звертатися з запитом до координатора Fulbright Visiting Scholar Program Вероніки Алексанич на адресу е-пошти [email protected], або за телефоном 380 67 828 19 42.

 
Офіс Програми імені Фулбрайта
вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001
Координатор – Вероніка Алексанич
[email protected]