Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Як написати есе Study Objectives

У суботу, 9 травня, о 16:00, відбудеться онлайн-консультація для конкурсантів  Fulbright Graduate Student Program з написання конкурсних есе Study Objectives для американського університету на фулбрайтівський конкурс.

Своїм досвідом та порадами поділиться поетка і перекладачка, фулбрайтівська стипендіатка Ірина Шувалова (Fulbright Graduate Student Program 2013-14 у Dartmouth College, Hanover, New Hampshire). Магістерське дослідження, яке Ірина писала у США, коли навчалася в Дартмутському коледжі, було літературознавчим, з акцентом на тексти. І саме написання тексту есе викликає найбільше запитань у конкурсантів програми, навіть тих, які знаходяться на завершальному етапі роботи над конкурсним поданням.

Які рекомендації Ви могли би надати щодо написання Study Objectives? На що варто звертати основну увагу при написанні проекту і мотиваційного листа як частини аплікаційної форми?

Для реєстрації на семінар просимо заповнити реєстраційну форму. Особам, які зареєструвались, на електронну адресу надійде повідомлення з посиланням, що дозволить взяти участь у семінарі.

Фулбрайтівські конкурсанти повинні написати 2 есе – Study Objectives та Personal Statement – які є найважливішою частиною онлайнової анкети. Опис планів на навчання в американському університеті зберігає всі ознаки мотиваційного листа. Про це – дуже детально у рекомендаціях фулбрайтівської випускниці Асі Баздирєвої.

Але для американських університетів конкурсанти повинні написати есе. Останнє являє собою текст, що відноситься до особливого жанру (від франц. essai – спроба, проба, нарис). Есе у ​форматі академічного нарису також має зберігати ознаки підкреслено індивідуалізованого прозаїчного висловлювання невеликого обсягу й вільної композиції, яке виражає суб’єктивні враження й міркування з конкретного приводу чи питання й яке заздалегідь не претендує на вичерпну відповідь.

Отже, на семінарі ми поговоримо про те, описати не лише плани на навчання на магістерській програмі у США, але передусім висловити свої індивідуальні думки, міркування, враження тощо з конкретного приводу – Вашого бажання навчатися в американському університеті, мотивації, вибору не лише програми, але й можливості професійного розвитку та подальшої кар’єри в Україні.

Ірина Шувалова здобула освіту з філософії та перекладу в Україні (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), закінчила магістратуру з порівняльного літературознавства в Dartmouth College у Сполучених Штатах за Fulbright Graduate Student Program. Захистила в Кембриджі докторську дисертацію на тему «Голоси війни на Донбасі: питання ідентичностей у спільнотах, що зазнали впливу війни, через призму пісень». Ірина є лавреаткою понад десяти українських та міжнародних премій та нагород у галузі поезії та художнього перекладу (зокрема, володаркою першої премії конкурсу видавництва «Смолоскип» та міжнародної перекладацької премії Бродського/Спендера). Вона брала участь у низці творчих резиденцій в Європі. Ірина є авторкою трьох поетичних збірок – «Ран» (2011), «Ос» (2014) та «Аз» (2014). Її поезія, переклади та публіцистичні дописи широко публікувалися в українській та закордонній періодиці, зокрема в Ambit, Modern Poetry in Translation, Poetry International, The International Poetry Review та Words Without Borders. Вірші Ірини перекладено багатьма  мовами.

#FulbrightUkraine

Перейти до всіх новин