Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Онлайн-семінар «ОПІР ТА ПІДПІЛЛЯ В ОДЕСІ. 1941-1944 РР.»

16 вересня 2020, 18.00

Тема партизанського та підпільного руху в СРСР була міфологізована і дуже спрощена. «Всі наші – герої, а навколо ворог. Весь народ, як один, підтримував партизанів. Всі партизани – добровільно пішли в загони і там воювали з першого до останнього дня окупації…». Але робота з документами в архівах СБУ, збір спогадів людей, які пережили окупацію, дають нам іншу картину. На прикладі Одеси поговоримо про історію партизанського та підпільного руху без міфів.

Доповідач
Олександр БАБІЧ – історик, письменник, сценарист, дослідник історії Другої світової війни та історії Одеси. Директор громадської організації «Суспільство та історична спадщина». Керівник туристичної агенції «Тудой-Сюдой».

Модератор
Володимир ДУБОВИК – кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету та директор Центру міжнародних досліджень. До сфери його викладацьких та наукових інтересів входять, зокрема, зовнішня політика США, відносини США–Україна, Чорноморська регіональна безпека, зовнішня політика України. Він проходив стажування у Інституті Кеннана, Міжнародний науковий центр імені В. Вільсона, в 1997 р. (програма RSEP) і у 2006-2007 р. (Fulbright Visiting Scholar Program), у Центрі міжнародних та безпекових студій в Меріленді (CISSM), Університет Меріленду, у 2002 р. (програма CI). У січні – червні 2013 року пан Володимир був запрошеним викладачем в Університеті Вашингтону (Сієтл). У 2016-2017 роках – запрошений дослідник/викладач університету Св. Едварда та Техаського університету (Остін) (Fulbright Visiting Scholar Program). У різні роки Володимир входив до складу багатьох професійних асоціацій та проєктів, у тому числі до PONARS–Євразія.

Перейти до всіх новин