Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
The Power of International Education
Програма iменi Фулбрайта в Українi
Представництво Інституту Міжнародної Освіти
home

Онлайн-семінар «КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ УКРАЇНИ У ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ.: ВТРАТИ, ПОВЕРНЕННЯ І РЕСТИТУЦІЯ»

28 жовтня 2020, 18.00

Чому для українського суспільства питання повернення національних реліквій та культурних цінностей стало настільки актуальним, що почало розглядатися на одному з перших засідань Української Центральної Ради у 1917 р. і після того вже ніколи не зникало з фокусу уваги наукової та культурної громадськості? Якими були головні фактори втрат культурних цінностей України у ХХ ст.? Що було зроблено для розшуку та повернення втрачених українських культурних цінностей у 1917-1991 роках? Які проблеми та виклики у сфері повернення та реституції культурних цінностей стали перед Незалежною Україною у світлі глобальних тенденцій сучасного світу? Будемо спільно шукати відповіді на ці та інші питання.

Доповідач
Сергій КОТ – кандидат історичних наук. Провідний науковий співробітник Інституту історії України, керівник Центру досліджень історико-культурної спадщини України Відділу історії України другої пол. ХХ ст., керівник Центру досліджень проблем повернення та реституції культурних цінностей. Один із ініціаторів створення у 1992 р. Національної комісії з питань повернення в Україну втрачених культурних цінностей при Кабінеті міністрів України. Учасник повернення в Україну у 1993-1994 рр. з Росії частини особистого архіву, бібліотеки та меморіальних речей О. П. Довженка. Один із ініціаторів повернення в Україну з Росії фресок Михайлівського Золотоверхого собору та експерт і учасник української делегації на україно-російських офіційних переговорах 1998-2004 рр., внаслідок яких в Україну було повернуто 11 фресок ХІІ ст. з його мистецької спадщини. Учасник українсько-польських та українсько-німецьких офіційних переговорів із питань повернення та реституції культурних цінностей. Стипендіат Fulbright Visiting Scholar Program у Library of Congress, Washington, DC, 2008-2009.

Модератор
Ігор ПОШИВАЙЛО – етнолог, музеєзнавець, кандидат історичних наук. Генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності (Музей Майдану). Заступник президента комітету Міжнародної ради музеїв ICOM DRM. Працював заступником генерального директора Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Автор численних публікацій на тему збереження культурної спадщини. Екс-голова Музейної ради та екс-голова Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України. Стипендіат Fulbright Visiting Scholar Program у Smithsonian Institution, Washington, DC, 2009-2010; випускник міжнародної програми Інституту арт-менеджменту ДеВос при Центрі Кеннеді (Вашингтон); учасник програми ІККРОМ «Перша допомога культурній спадщині у час кризи» в Нідерландах, США та Італії.

Перейти до всіх новин